Strona główna » Gazownia Kępno » Gazy techniczne Kępno

Gazy techniczne Kępno

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najpowszechniej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny i bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład produkcji żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on natomiast utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest dodatkowo suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie zbiorniki z gazem technicznym oznaczane są na przykład za pomocą odpowiednich kolorów, które gwarantują prostą weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski zbiornika z białą obwódką w dolnej części dedykowany jest dla tlenu, kolor szary butli z czerwoną górną częścią, dedykowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor zbiornika szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkiem szary odcień butli oznacza dwutlenek węgla, całkowicie kasztanowy kolor zbiornikawskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przystosowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze przystosowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności