Strona główna » Gazownia Kędzierzyn-Koźle » Butle gazowe Kędzierzyn-Koźle

Butle gazowe Kędzierzyn-Koźle

W jakim celu mogą być wykorzystywane butle gazowe?

Pomimo,że butle gazowe są kojarzone głównie z zastosowaniem w kuchenkach na gaz w domach, dostępny w nich gaz może być wykorzystywany na kilka różnych sposobów. Butle gazowe 11 kg to rozwiązanie idealnie sprawdzające się też w piecykach gazowych oraz grillach, wykorzystywane są one też do zasilania wózków widłowych czy cięcia metalu. Z ich zastosowaniem zasilane są też grzejniki na butle gazowe oraz nagrzewnice i parasole.

Jaki rodzaj gazu znajduje się w butlach gazowych do domu?

Butle gazowe do gospodarstwa domowego wypełniane są dwoma wariantami gazu. Pierwszy z nich to mieszanina propanu i butanu, który jest gazem bezbarwnym o charakterystycznym doskonale odczuwalnym zapachu. Ma on temperaturę wrzenia od -45 stopni Celsjusza do -0,5 stopni Celsjusza. Drugi z nich to natomiast wyłącznie propan, który świetnie sprawdza się w przypadku wykorzystywania butli gazowej w wynoszących poniżej 0 temperaturach. Jeśli chodzi z kolei o koszt butli 11 kg, warianty napełniane mieszaniną propanu i butanu są nieco tańsze od tych wypełnianych czystym propanem..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności