Strona główna » Gazownia Kąty Wrocławskie » Gazy techniczne Kąty Wrocławskie

Gazy techniczne Kąty Wrocławskie

W jaki sposób właściwie przewozić gazy techniczne?

Z reguły transport gazów technicznych mogą realizować jedynie odpowiednie przedsiębiorstwa, które wykorzystują do tego specjalne samochody posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która oddziela kabinę kierowcy od zbiorników. Stosowany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być natomiast przewożony z użyciem samochodów osobowych. W takiej sytuacji należy natomiast pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona pionowo, ochroniona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej transportem sprawdzić zawory. Ponadto nie wolno też transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach.

Jakie konieczne oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Poza tym na butli wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności