Strona główna » Gazownia Kartuzy » Gazy techniczne Kartuzy

Gazy techniczne Kartuzy

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Używany jest on do między innymi produkowania żywności oraz środków pożarniczych. W chłodnictwie umożliwia on z kolei zachować właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też konwersji gazów.

Co znaczny kolor butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznakowane są na przykład za pomocą specjalnych barw, które zapewniają bezproblemową weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski zbiornika z białą obwódką na dole przeznaczony jest dla tlenu, kolor szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, kolor zbiornika szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień zbiornika oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień zbiornikaoznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor zbiornika przeznaczony jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności