Strona główna » Gazownia Kargowa » Gazy techniczne Kargowa

Gazy techniczne Kargowa

W jakich butlach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i składowane w specjalistycznych zbiornikach w postaci butli wykonywanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich natomiast posiada specjalny zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w zbiorniku gazu technicznego mają one także różnorodne barwy, zapewniające szybką identyfikację ich zawartości.

Jakie jest zastosowanie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Wykorzystywane są one zazwyczaj między innymi do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne umożliwiają na przykład wykonanie obróbki wstępnej produktów i przedłużanie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są dodatkowo używane jako paliwo. Ilość możliwości ich zastosowań jest wobec tego tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności