Strona główna » Gazownia Kargowa

Gazownia Kargowa

Jak można zbadać jakość gazu ziemnego?

Wszyscy klienci gazowni może w przypadku podejrzenia, że dostarczany do jego domu gaz ma niewłaściwą jakość zlecić jego badanie. W takim przypadku odbiorca musi sam wybrać laboratorium do przeprowadzenia badania i zapłacić za nie. W sytuacji, kiedy jednak jakość paliwa gazowego jest zbyt niska, koszt badania ponoszony jest przez gazownie oraz można ubiegać się od niej o odszkodowanie za brak dotrzymania ustaleń podpisanej umowy.

Podłączenie budynku do sieci gazowej

By zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy najpierw złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym etapem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia budynku do sieci gazowej jest z kolei zamontowanie licznika. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można załatwić zarazem online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców specjalny portal przyłączeniowy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności