Strona główna » Gazownia Kamieńsk » Gazy techniczne Kamieńsk

Gazy techniczne Kamieńsk

Co oznacza kolor zbiornika w przypadku gazów technicznych?

Wszelkie butle z gazem technicznym oznakowane są między innymi za pomocą specjalnych barw, które pozwalają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. Wobec tego z tym:odcień niebieski zbiornika z białą obwódką na dole przystosowany jest dla tlenu, kolor szary butli z czerwoną górną częścią, przystosowany jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole i żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary kolor butli oznacza dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy kolor butlioznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przystosowany jest dla helu, odcień szary na dole oraz brązowy na górze dedykowany jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są w 100% czyste?

Pomimo, że na rynku oferowane są gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma w stu procentach pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem szczątkowe ilości ubocznych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz wypełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest w związku z tym klasa czystości, na podstawie której powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności