Strona główna » Gazownia Kamień Pomorski » Gazy techniczne Kamień Pomorski

Gazy techniczne Kamień Pomorski

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane z wykorzystaniem 2 cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z cyfr wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje 6 różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najmniejszej czystości równej 99,9%.

Jakie wymagane oznakowania powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz użytkowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują wytwórcę zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności