Strona główna » Gazownia Kalisz Pomorski » Gazy techniczne Kalisz Pomorski

Gazy techniczne Kalisz Pomorski

W jaki sposób powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Najczęściej gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a niekiedy również wybuchowych. W związku z tym muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób oraz w odpowiednich warunkach. Miejsca, w których są one przechowywane, muszą wobec tego mieć właściwą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę powietrza nie większą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być z kolei składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony w górę. Nie powinny być one też składowane w niewielkiej odległości od źródła ciepła.

Zastosowanie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne używane w różnych branżach. Wykorzystywane są one zazwyczaj na przykład do spawania, cięcia metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne umożliwiają na przykład wykonanie obróbki wstępnej produktów oraz przedłużanie ich trwałości. W wielu sytuacjach gazy techniczne są także używane jako paliwo. Ilość ich użycia jest w związku z tym tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności