Strona główna » Gazownia Kalisz Pomorski » Gaz płynny Kalisz Pomorski

Gaz płynny Kalisz Pomorski

Czy ogrzewanie na płynne paliwo gazowe jest opłacalne?

Choć koszty płynnego paliwa gazowego stale rosną ogrzewanie gospodarstw domowych i przedsiębiorstw z użyciem tego paliwa stale jest o wiele opłacalniejsze od, chociażby ogrzewania olejem opałowym. Wybór płynnego paliwa gazowego do ogrzewania budynków umożliwia w związku z tym wygenerować oszczędności nawet do 30% w przypadku długofalowych inwestycji. Oprócz tego płynne paliwo gazowe wliczany jest do paliw czystych, które nie tworzą sadzy, a w związku z tym, pozwalają wykluczyć konieczność oczyszczania kominów czy urządzeń grzewczych. Ogrzewanie domu lub firmy gazem płynnym nie wymaga również posiadania specjalnej kotłowni.

Jakie są zalety ogrzewania domu płynnym paliwem gazowym?

Ogrzewanie na gaz według informacji GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu sytuacjach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalnych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane samodzielnie. Do najważniejszych zalet tego typu ogrzewania zaliczyć można między innymi: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności