Strona główna » Gazownia Józefów » Gazy techniczne Józefów

Gazy techniczne Józefów

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać wybite symbole, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego były wykonane. Poza tym na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może też zabraknąć danych o: masie nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej formie jest natomiast bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest też suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności