Strona główna » Gazownia Jedwabne » Gazy techniczne Jedwabne

Gazy techniczne Jedwabne

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich przewozu oraz wykorzystywania. Każde z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które określają wytwórcę butli, a także wskazują materiał z jakiego były wytworzone. Poza tym na butli stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej postaci nie występuje niemal w naturalnym środowisku. W związku z tym z tym wytwarzanie helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest w pełni nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei używanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności