Strona główna » Gazownia Jędrzejów » Gazy techniczne Jędrzejów

Gazy techniczne Jędrzejów

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei bezzapachowy, niepalny oraz bezbarwny. Stosowany jest on do między innymi wytwarzania żywności i gaśnic pożarniczych. W chłodnictwie pozwala on z kolei utrzymać właściwie niskie temperatury. Z użyciem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zalicza się między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane we właściwych pojemnikach w postaci butli wykonywanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast wyposażona jest w odpowiedni zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różnorodne kolory, pozwalające na szybką identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności