Strona główna » Gazownia Jaworzno » Gazy techniczne Jaworzno

Gazy techniczne Jaworzno

Czym jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są najczęściej w specjalnych zbiornikach. Przeznaczone są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne stosowane są dodatkowo w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal codziennie, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne sprzedawane są wobec tego przez wiele różnych firm w Polsce.

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są z kolei procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym wskazywane z wykorzystaniem dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z nich określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie istnieje sześć różnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności