Strona główna » Gazownia Jawor » Gazy techniczne Jawor

Gazy techniczne Jawor

Jaki jest cennik gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego uzależnione są od kilku elementów. Wpływ na ceny ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma zbiornik, w jakim jest on sprzedawany. Do najdroższych gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych dostępny jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kilograma oraz metra sześciennego.

W jaki sposób powinny być przechowywane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a niekiedy też wybuchowych. W związku z tym muszą być one składowane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w jakich są one składowane, powinny wobec tego mieć bardzo dobrą wentylację, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być z kolei przechowywane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony do góry. Nie mogą być one również składowane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności