Strona główna » Gazownia Jastrzębie-Zdrój » Gazy techniczne Jastrzębie-Zdrój

Gazy techniczne Jastrzębie-Zdrój

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy albo ich mieszanki, które w postaci skroplonej oferowane są zazwyczaj w odpowiednich zbiornikach. Stosowane są one do różnych procesów produkcyjnych w branży przemysłowej. Gazy techniczne stosowane są dodatkowo w medycynie, branży spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi niemal każdego dnia, nie zdając sobie jednak z tego sprawy. Gazy techniczne oferowane są wobec tego przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju.

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne w sprzedaży w wersjach o różnej klasie czystości. Do jej wskazania wykorzystywane są z kolei procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego wskazywane za pomocą dwóch cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie stosuje się 6 różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności