Strona główna » Gazownia Jastrzębie-Zdrój » Dostawcy gazu Jastrzębie-Zdrój

Dostawcy gazu Jastrzębie-Zdrój

Od czego uzależniona jest cena gazu ziemnego?

Wysokość rachunków za gaz uzależniona jest od kilku różnych czynników. Najważniejsze z nich to ilość zużycia gazu ziemnego w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez dostawcę gazu. Wobec tego najwyższe faktury za gaz płacą właściciele gospodarstw domowych, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najmniejsze używający go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto także wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego zależy również od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego dostawcy gazu ziemnego. Wyróżnić wśród nich można między innymi opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę gazu w 4 prostych krokach?

Planując zmienić dostawcę paliwa gazowego, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego sprzedawcy, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem ceny zakupu gazu ziemnego, jak i pozostałych elementów podpisanej umowy. W kolejnym kroku wystarczy zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą paliwa gazowego oraz zadbać o jego upoważnienie, za sprawą którego będzie on mógł wymówić umowę z poprzednim sprzedawcą oraz załatwić wszelkie sprawy. Trzeci krok to rozwiązanie starej umowy i powiadomienie o tym OSD gazu. Cały proces kończy się natomiast rozliczeniem należności ze starą firmą i zapłaceniem rachunków, a następne rachunki będą już wystawiane przez nowego dostawcę paliwa gazowego..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności