Strona główna » Gazownia Jastrowie » Gazy techniczne Jastrowie

Gazy techniczne Jastrowie

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wersjach o różnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane za pomocą dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z nich wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Aktualnie istnieje 6 różnorodnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i wykorzystywania. Każde z nich powinny wobec tego mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wykonane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności