Strona główna » Gazownia Jasień » Gazy techniczne Jasień

Gazy techniczne Jasień

Jak powinny być składowane zbiorniki z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne można zaliczyć do gazów łatwopalnych, a bardzo często również wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób oraz w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one przechowywane, powinny w związku z tym mieć bardzo dobrą cyrkulacje powietrza, a także odpowiednią temperaturę otoczenia nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same zbiorniki z gazem powinny być natomiast składowane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony do góry. Nie powinny być one również składowane w niewielkiej odległości od ciepła.

Jakie jest przeznaczenie gazów technicznych

Obecnie gazy techniczne wykorzystywane w różnorodnych branżach. Stosowane są one powszechnie na przykład do spawania, obróbki metali czy też wytwarzania atmosfery ochronnej. W branży produkującej żywność gazy techniczne umożliwiają między innymi przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu przypadkach gazy techniczne są także wykorzystywane jako paliwo. Ilość możliwości ich zastosowań jest w związku z tym tak duża, że trudno sobie wyobrazić bez nich współczesny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności