Strona główna » Gazownia Jarocin » Gazy techniczne Jarocin

Gazy techniczne Jarocin

Jaka jest cena gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego uzależnione są od paru czynników. Wpływ na ceny ma głównie rodzaj gazu technicznego oraz to jaką pojemność ma butla, w którym jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można wobec tego zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najmniej kosztuje z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest najczęściej dla dwóch jednostek kilograma i m3.

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada delikatnie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on również do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Używany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas obróbki metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje także szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności