Strona główna » Gazownia Janikowo » Gazy techniczne Janikowo

Gazy techniczne Janikowo

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym oznaczane za pomocą 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr wskazuje liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się sześć różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 wskazuje gazy techniczne o najmniejszej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie obowiązkowe oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego są wytworzone. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności