Strona główna » Gazownia Jabłonowo Pomorskie » Gazy techniczne Jabłonowo Pomorskie

Gazy techniczne Jabłonowo Pomorskie

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do których zaliczane są między innymi wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i przechowywane w specjalnych zbiornikach w postaci butli wytwarzanych najczęściej ze stali czy też aluminium. Każda z nich z kolei wyposażona jest w odpowiedni zawór. Ze względu na rodzaj umieszczonego w butli gazu technicznego mają one także różnorodne kolory, umożliwiające prostą identyfikację ich zawartości.

Przeznaczenie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne stosowane w różnorodnych branżach. Stosowane są one bardzo często między innymi do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów oraz wydłużenie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są również wykorzystywane jako paliwo. Skala ich użycia jest wobec tego tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich aktualny przemysł..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności