Strona główna » Gazownia Izbica Kujawska » Gazy techniczne Izbica Kujawska

Gazy techniczne Izbica Kujawska

Jakie obowiązkowe oznakowania powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Właściwe oznaczenie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu i stosowania. Wszystkie z nich powinny wobec tego mieć wybite oznaczenia, które wskazują producenta butli, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wyprodukowane. Oprócz tego na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wytworzenia.

Czy gazy techniczne są całkowicie pozbawione innych gazów?

Choć na rynku oferowane są gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma w 100% pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem określone ilości ubocznych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji i wypełniania zbiorników gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest w związku z tym klasa czystości, według której powinny być one dobierane do danych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności