Strona główna » Gazownia Ińsko » Gazy techniczne Ińsko

Gazy techniczne Ińsko

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu i użytkowania. Wszystkie z nich muszą w związku z tym posiadać wybite oznaczenia, które określają wytwórcę butli, a także określają materiał z jakiego są wytworzone. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie istnieje niemal w środowisku naturalnym. W związku z tym z tym produkcja helu realizowane jest z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz pozbawionym smaku gazem. Używany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle chłodniczym. Najpopularniejsze przeznaczenie helu to z kolei używanie go do wytwarzania butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności