Strona główna » Gazownia Ińsko

Gazownia Ińsko

W jaki sposób obliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego?

By obliczyć orientacyjne zużycie gazu, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia online. Trzeba wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest dostarczany do domu i sumę mocy sprzętów gazowych wyrażoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu w metrach sześciennych na godzinę. Wykonywane są one natomiast na podstawie założenia, że podane urządzenia mają sprawność na poziomie mniej więcej 90%.

W jaki sposób wskazać odczyt licznika?

Aby rozliczyć się ze sprzedaży gazu ziemnego, należy regularnie przekazywać aktualne wskazania licznika. Zrobić to można natomiast z wykorzystaniem dwóch różnych metod. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można dodatkowo sprawdzić na przykład należności za gaz i historię zużycia gazu ziemnego. Kolejna metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem rachunki na podstawie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności