Strona główna » Gazownia Imielin » Gazy techniczne Imielin

Gazy techniczne Imielin

Klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wariantach o różnej klasie czystości. Do jej określania wykorzystywane są natomiast procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są w związku z tym określane z wykorzystaniem dwóch cyfr podzielonych kropką. Pierwsza z nich określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie istnieje sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 oznacza gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najniższej czystości równej 99,9%.

Jakie wymagane oznakowania powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich muszą w związku z tym mieć wybite oznaczenia, które pozwalają zidentyfikować producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może także zabraknąć informacji o: masie pustego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności