Strona główna » Gazownia Iława » Gazy techniczne Iława

Gazy techniczne Iława

Cennik gazu technicznego

Koszty zakupu gazu technicznego uzależnione są od kilku kwestii. Wpływ na ceny ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką wielkość ma zbiornik, w którym jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć między innymi acetylen, hel i argon. Najmniej kosztuje z kolei tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych podawany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kg i metrów sześciennych.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma nieznacznie wyczuwalny zapach, zaliczany jest on dodatkowo do gazów łatwopalnych i podatnych na wybuchy po zmieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on głównie w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas przecinania metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje dodatkowo szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności