Strona główna » Gazownia Iława

Gazownia Iława

Jak zgłosić niepoprawną pracę gazomierza?

W sytuacji, kiedy licznik gazu pracuje niepoprawnie, każdy odbiorca gazu ma prawo do jego sprawdzenia na żądanie. Wniosek sprawdzenie poprawności wskazań licznika można złożyć przez internet korzystając z portalu gazowni eBOK, a także samodzielnie w jednym z placówek obsługi klienta gazowni. W przypadku, gdy praca gazomierza jest poprawna, osoba zlecająca musi natomiast zapłacić cenę przeprowadzonego badania.

Jak można wskazać odczyt licznika?

By rozliczyć się z dostawy gazu, trzeba regularnie przekazywać aktualne wskazania gazomierza. Zrobić to można natomiast za pomocą dwóch różnorodnych metod. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można także sprawdzić na przykład rachunki za gaz i historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega z kolei na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem faktury na bazie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności