Strona główna » Gazownia Hajnówka » Gazy techniczne Hajnówka

Gazy techniczne Hajnówka

Czy gazy techniczne są w 100% pozbawione innych gazów?

Pomimo, że na rynku znaleźć można gazy techniczne wyróżniające się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma całkowicie czystych gazów. Prawie zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości innych składników, jakie są efektem procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych używana jest wobec tego klasa czystości, na podstawie której powinny być one dobierane do danych zastosowań.

W jaki sposób powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne zaliczane są do gazów łatwopalnych, a wielu przypadkach też wybuchowych. Wobec tego muszą być one składowane w odpowiedni sposób i we właściwych warunkach. Pomieszczenia, w których są one przechowywane, muszą wobec tego mieć bardzo dobrą wentylację, a także właściwą temperaturę powietrza nie nieprzekraczającą 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem powinny być natomiast składowane ustawiane w pozycji pionowej, tak by ich zawór był umieszczony w górę. Nie mogą być one też składowane w niewielkiej odległości od źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności