Strona główna » Gazownia Grybów » Gazy techniczne Grybów

Gazy techniczne Grybów

Charakterystyka gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen posiada subtelnie wyczuwalny zapach, należy on dodatkowo do gazów łatwopalnych i skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Wykorzystywany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych podczas cięcia metali i ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też szerokie przeznaczenie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnych tworzyw sztucznych.

Jakie konieczne oznaczenia muszą mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu i użytkowania. Każde z nich powinny wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wykonane. Poza tym na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności