Strona główna » Gazownia Grudziądz » Gazy techniczne Grudziądz

Gazy techniczne Grudziądz

Co to jest gaz techniczny?

Gazy techniczne to gazy czy też ich mieszaniny, które w ciekłym stanie skupienia oferowane są najczęściej w odpowiednich zbiornikach. Stosowane są one do różnorodnych procesów przemysłowych. Gazy techniczne stosowane są też w medycynie, produkcji spożywczej, w trakcie eksperymentów naukowych. Większość z nas spotyka się z nimi prawie każdego dnia, nie wiedząc o tym. Gazy techniczne oferowane są w związku z tym przez wiele różnorodnych przedsiębiorstw w naszym kraju.

Jakie wyróżnia się klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są oferowane na rynku w wariantach o różnorodnej klasie czystości. Do jej oznaczenia wykorzystywane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego określane z wykorzystaniem 2 cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to końcowa z cyfr wartości procentowej. Obecnie wykorzystuje 6 różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 określa gazy techniczne o czystości równej 99,7%, klasa 2.0 oznacza gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności