Strona główna » Gazownia Grodzisk Wielkopolski » Gazy techniczne Grodzisk Wielkopolski

Gazy techniczne Grodzisk Wielkopolski

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najczęściej używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest natomiast pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności i gaśnic ppoż. W chłodnictwie umożliwia on natomiast utrzymywać odpowiednio niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot oferowane są i składowane we właściwych zbiornikach w postaci butli produkowanych zazwyczaj ze stali albo aluminium. Każda z nich z kolei ma zastosowany specjalny zawór. W zależności od rodzaju umieszczonego w butli gazu technicznego mają one dodatkowo różnorodne barwy, zapewniające szybką identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności