Strona główna » Gazownia Grodków » Gazy techniczne Grodków

Gazy techniczne Grodków

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wersjach o różnorodnej klasie czystości. Do jej wskazania stosowane są natomiast procenty objętościowe albo notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego wskazywane za pomocą dwóch cyfr rozdzielonych kropką. Pierwsza z cyfr określa liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Obecnie stosuje się sześć różnorodnych klas czystości gazu. Wobec tego: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,99%, klasa 3.0 określa gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 oznacza gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie konieczne oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym poza jej kolorem jest niezwykle ważne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu oraz stosowania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite znaki, które określają producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na butli używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pozbawionego gazu zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności