Strona główna » Gazownia Grabów nad Prosną » Gazy techniczne Grabów nad Prosną

Gazy techniczne Grabów nad Prosną

Jakie wymagane oznakowania muszą posiadać zbiorniki z gazem technicznym?

Poprawne oznaczenie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich transportu i wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite znaki, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego były wyprodukowane. Oprócz tego na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować informacji o: masie pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie występuje praktycznie w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu odbywa się z wykorzystaniem gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezzapachowym i pozbawionym smaku gazem. Używany jest on między innymi jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpowszechniejsze przeznaczenie helu to z kolei stosowanie go do produkcji butli tlenowych dla nurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności