Strona główna » Gazownia Grabów nad Prosną

Gazownia Grabów nad Prosną

Jak można wyliczyć orientacyjne zużycie paliwa gazowego?

Aby obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy podać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest doprowadzony do domu i sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Wyliczenia automatycznie wskazują największy godzinowy pobór paliwa gazowego w m3 na godzinę. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane sprzęty mają sprawność na poziomie około 90%.

Jak można podać odczyt gazomierza?

By rozliczyć się z dostawy paliwa gazowego, należy regularnie podawać aktualne wskazania licznika. Wykonać to można z kolei z wykorzystaniem dwóch różnorodnych metod. Pierwszym sposobem na podanie stanu gazomierza jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można też sprawdzić na przykład należności za gaz oraz historię zużycia gazu. Kolejna metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje z kolei sporządzeniem faktury na podstawie danych szacunkowych.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności