Strona główna » Gazownia Gozdnica » Gazy techniczne Gozdnica

Gazy techniczne Gozdnica

Co znaczny kolor butli w przypadku gazów technicznych?

wszystkie butle z gazem technicznym oznakowane są na przykład za pomocą właściwych kolorów, które zapewniają szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym metody postępowania z nią. W związku z tym z tym:odcień niebieski zbiornika z białą obwódką na dole dedykowany jest dla tlenu, kolor szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, kolor butli szary na dole oraz żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru całkowicie szary kolor zbiornika oznacza dwutlenek węgla, w całości kasztanowy odcień zbiornikaoznacza acetylen, szary na dole i brązowy na górze kolor butli dedykowany jest dla helu, kolor szary na dole i brązowy na górze przeznaczony jest dla argonu.

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Choć na rynku oferowane są gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, trzeba pamiętać, że nie ma w stu procentach pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Prawie zawsze znaleźć można w nich bowiem śladowe ilości ubocznych składników, jakie pochodzą z procesu produkcji oraz wypełniania butli gazem. Do określenia czystości gazów technicznych wykorzystywana jest w związku z tym klasa czystości, na podstawie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności