Strona główna » Gazownia Gostyń » Gazy techniczne Gostyń

Gazy techniczne Gostyń

Czy gazy techniczne są całkowicie czyste?

Pomimo, że na rynku znaleźć można gazy techniczne charakteryzujące się dużą czystością, należy wiedzieć, że nie ma całkowicie pozbawionych zanieczyszczeń gazów. Niemal zawsze znajdują się w nich bowiem szczątkowe ilości ubocznych składników, które pochodzą z procesu produkcji i wypełniania butli gazem. Do oznaczania czystości gazów technicznych używana jest w związku z tym klasa czystości, na bazie jakiej powinny być one dobierane do określonych zastosowań.

Jak powinny być przechowywane butle z gazem technicznym?

Co do zasady gazy techniczne należą do gazów łatwopalnych, a czasem także wybuchowych. Wobec tego muszą być one przechowywane w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Miejsca, w jakich są one składowane, muszą w związku z tym mieć właściwą cyrkulacje powietrza, a także właściwą temperaturę otoczenia nie wyższą niż 35 stopni Celsjusza. Same pojemniki z gazem muszą być natomiast składowane ustawiane pionowo, tak aby ich zawór był umieszczony ku górze. Nie powinny być one również składowane w pobliżu źródła ciepła..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności