Strona główna » Gazownia Gorzów Śląski » Butle gazowe Gorzów Śląski

Butle gazowe Gorzów Śląski

Jak dużo znajduje się w butlach gazowych?

Butle gazowe można podzielić na kilka rodzajów pod względem ich wagi, a tym samym zawartości gazu, jakim są wypełnione. Wobec tego to ile mieszaniny propanu i butanu mieści się w butlach gazowych, jest zależne od ich wagi, a ich pojemność wodna wynosi mniej więcej: dla butli gazowych o wadze 2 kg – 4,8 litra, dla butli gazowych o wadze 3 kg – 7,2 litra, dla butli gazowych o wadze 5 kg – 12,3 litra, dla butli gazowych o wadze 11 kg – 27,2 litra, dla butli gazowych o wadze 33 kg – 79 litrów.

W jaki sposób rozpoznać właściwie napełnioną butle z gazem?

Poprawnie napełnioną butlę gazową można poznać po paru kwestiach. Każde z nich muszą w związku z tym posiadać tabliczkę znamionową, na jakiej wskazywane są informacje donoszące się do masy nienapełnionej butli gazowej, maksymalnej ilości znajdującego się w niej gazu oraz terminu legalizacji zbiornika. Poprawnie napełniona butla powinna być też opatrzona naklejką określaną Instrukcją bezpieczeństwa, na której umieszczane są dane o znajdującym się w niej gazie, a także firmie odpowiedzialnej za tankowanie butli gazowej. Oprócz tego wszelkie zakupowane butle bezapelacyjne powinny mieć właściwą zaślepkę zamontowaną na zaworze, która ma za zadanie chronić przed ulatnianiem się gazu oraz folię termokurczliwą, która pełni funkcję plomby zapewniającej, że butla jest napełniona..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności