Strona główna » Gazownia Goniądz » Gazy techniczne Goniądz

Gazy techniczne Goniądz

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla spraw związanych z bezpieczeństwem ich przewozu i wykorzystywania. Każde z nich powinny w związku z tym posiadać wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wykonane. Dodatkowo na zbiorniku przystosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też brakować danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel zaliczany jest do gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny praktycznie w naturalnym środowisku. Wobec tego z tym pozyskiwanie helu realizowane jest z zastosowanie gazu ziemnego, który go posiada. Hel jest całkiem nietoksycznym, pozbawionym zapachu oraz bezsmakowym gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najczęstsze zastosowanie helu to z kolei stosowanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności