Strona główna » Gazownia Gołdap » Gazy techniczne Gołdap

Gazy techniczne Gołdap

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najpowszechniej używanych gazów technicznych, który w całkowicie czystej postaci jest natomiast bezzapachowy, niepalny i pozbawiony barwy. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności oraz środków ppoż. W chłodnictwie umożliwia on natomiast zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo konwersji gazów.

Co oznacza barwa zbiornika w przypadku gazów technicznych?

wszystkie zbiorniki z gazem technicznym oznakowane są na przykład za pomocą właściwych kolorów, które gwarantują szybką weryfikację ich zawartości, a tym samym sposobu postępowania z nią. Wobec tego z tym:kolor niebieski butli z białą obwódką w dolnej części dedykowany jest dla tlenu, odcień szary zbiornika z czerwoną górną częścią, przeznaczony jest dla wodoru, metanu i propanu, odcień butli szary na dole i czarny u góry przeznaczony jest dla azotu, odcień butli szary na dole i żółty na górze przeznaczony jest dla amoniaku, chloru i chlorowodoru w całości szary odcień butli wskazuje dwutlenek węgla, całkiem kasztanowy odcień butliwskazuje acetylen, szary na dole i brązowy na górze odcień zbiornika przeznaczony jest dla helu, odcień szary na dole i brązowy na górze dedykowany jest dla argonu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności