Strona główna » Gazownia Gdynia » Gaz płynny Gdynia

Gaz płynny Gdynia

Co to jest gaz płynny LPG?

Gaz płynny LPG, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia Liquefied Petroleum Gas jest skroploną, płynną postacią mieszanki propanu i butanu lub wyłącznie propanu. Jego skład chemiczny jest natomiast zbliżony do gazu ziemnego. Dzięki temu wyróżnia się on dużą możliwością użytkowania. Płynne paliwo gazowe mieszanina propanu i butanu może być wykorzystywany w związku z tym na przykład do ogrzewania lokali, zasilania samochodów (auto gaz), procesów w branży przemysłowej. Gaz płynny LPG swoją płynną postać przyjmuje pod niskim ciśnieniem, w związku z tym może być on składowany w dużych ilościach z użyciem stosunkowo małych zbiorników lub butli.

Jak powinno odbywać się napełnianie zbiornika na gaz płynny?

W momencie napełniania zbiornika na płynne paliwo gazowe kierowca cysterny ma obowiązek obowiązkowo do dbania o bezpieczeństwo własne oraz otoczenia. Dostawca gazu musi wobec tego w odpowiedni sposób zabezpieczyć teren zarówno wokół cysterny, jak i zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania powinien także sprawdzić plomby na zaworze i sprawdzić stan zbiornika. Przed rozpoczęciem tankowania konieczne jest również podłączenie uziemienia. Po wykonaniu tankowania szczelność zbiornika powinna być ponownie skontrolowana, a jego zawór właściwie zaplombowany..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności