Strona główna » Gazownia Frampol

Gazownia Frampol

Zakup szafki gazowej przeznaczonej na gazomierz

Podczas wykonywania podłączenia gazowego przez gazownie szafka gazowa przystosowana na montaż w niej licznika jest kupowana oraz montowana przez PSG. W związku z tym odbiorca musi wyłącznie przygotować właściwe miejsce na jej zamontowanie. Istnieje jednak możliwość kupienia szafki gazowej osobiście, w takiej sytuacji jej koszt zostanie odliczony od ceny wykonania przyłącza przez gazownie.

W jaki sposób obliczyć szacowane zużycie gazu ziemnego?

Żeby obliczyć orientacyjne zużycie gazu ziemnego, można skorzystać z kalkulatora, który gazownia udostępnia przez internet. Wystarczy wskazać w nim rodzaj gazu ziemnego, który jest doprowadzony do domu i sumę mocy sprzętów gazowych określoną w kW. Obliczenia automatycznie wskazują maksymalny godzinowy pobór gazu ziemnego w m3 w ciągu godziny. Wykonywane są one z kolei na bazie założenia, że wskazane urządzenia mają sprawność na poziomie około 90%.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności