Strona główna » Gazownia Frampol » Gazy techniczne Frampol

Gazy techniczne Frampol

Jakie konieczne oznaczenia powinny mieć zbiorniki z gazem technicznym?

Odpowiednie oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest bardzo ważne dla kwestii związanych z bezpieczeństwem ich transportu oraz wykorzystywania. Wszystkie z nich muszą wobec tego mieć wybite symbole, które pozwalają zidentyfikować wytwórcę zbiornika, a także określają materiał z jakiego są wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również brakować danych o: wadze nienapełnionego zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, dacie wyprodukowania.

Charakterystyka gazu technicznego — hel

Gaz techniczny hel wchodzi w skład grupy gazów szlachetnych, który w czystej formie nie jest obecny niemal w środowisku naturalnym. Wobec tego z tym produkcja helu odbywa się z zastosowanie gazu ziemnego, który go zawiera. Hel jest całkowicie nietoksycznym, bezzapachowym oraz bezsmakowym gazem. Wykorzystywany jest on na przykład jako gaz nośny w chromatografii gazowej, a także w przemyśle niskotemperaturowym. Najpopularniejsze zastosowanie helu to natomiast stosowanie go do wytwarzania butli tlenowych dla płetwonurków..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności