Strona główna » Gazownia Dzierżoniów

Gazownia Dzierżoniów

W jaki sposób nieprawidłową pracę licznika?

W sytuacji, kiedy gazomierz pracuje niepoprawnie, każdy odbiorca gazu ziemnego ma prawo do jego skontrolowania na żądanie. Wniosek sprawdzenie prawidłowości wskazań licznika można złożyć przez internet korzystając z portalu gazowni eBOK, a dodatkowo samodzielnie w jednym z biur obsługi klienta gazowni. W sytuacji, kiedy praca licznika gazu jest właściwa, osoba zlecająca musi jednak pokryć cenę zrealizowanego badania.

Jak można wskazać odczyt gazomierza?

By rozliczyć się ze sprzedaży gazu, trzeba regularnie przekazywać aktualne wskazania gazomierza. Wykonać to można z kolei z wykorzystaniem dwóch różnych metod. Pierwszym sposobem na wskazanie stanu licznika gazu jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić na przykład faktury za gaz oraz historię zużycia paliwa gazowego. Druga metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak wskazania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem faktury na bazie informacji szacunkowych.

Polska Spółka Gazownictwa Dzierżoniów

Kontakt PSG Dzierżoniów

58-200 Dzierżoniów
ul. Kilińskiego 18
tel. 74 832 24 21
faks 74 831 27 10

rejon-dzierzoniow

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności