Strona główna » Gazownia Dzierżoniów » Gazy techniczne Dzierżoniów

Gazy techniczne Dzierżoniów

Jaki jest cennik gazu technicznego

Wysokości cen gazu technicznego zależne są od paru kwestii. Wpływ na koszty zakupu ma przede wszystkim rodzaj gazu technicznego i to jaką wielkość ma zbiornik, w jakim jest on oferowany. Do najbardziej drogich gazów technicznych można w związku z tym zaliczyć na przykład acetylen, hel oraz argon. Najtańszy jest natomiast tlen techniczny, dwutlenek węgla, azot. Cennik gazów technicznych wskazywany jest zazwyczaj dla dwóch jednostek miary kilogramów i metrów sześciennych.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego — acetylen

Gaz techniczny acetylen ma lekko wyczuwalny zapach, zaliczany jest on dodatkowo do gazów łatwopalnych oraz skłonnych do wybuchania po wymieszaniu z powietrzem. Stosowany jest on przede wszystkim w palnikach acetylenowo-tlenowych w trakcie cięcia metali oraz ich spawania. Gaz techniczny acetylen znajduje też bardzo duże zastosowanie w branży chemicznej na przykład do produkcji różnorodnych tworzyw sztucznych..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności