Strona główna » Gazownia Drzewica » Gaz płynny Drzewica

Gaz płynny Drzewica

Formalności związane z zamontowaniem zbiornika na gaz płynny

Planując montaż zbiornika na płynne paliwo gazowe na działce, należy wiedzieć o kilku kwestiach. Tego rodzaju inwestycja wymaga projektu i pozwolenia na budowę wydawanego przez właściwe dla miejscowości montażu zbiornika starostwo powiatowe lub jej zgłoszenia. Samo zamontowanie zbiornika na płynne paliwo gazowe polega natomiast na wykonaniu wykopów w sytuacji modelu podziemnego lub wylania płyty fundamentowej przy wyborze modelu zewnętrznego. Po wykonaniu montażu zbiornika należy koniecznie wykonać także jego odbiór, który wykonywany jest przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jakie są zalety ogrzewania domu gazem płynnym?

Ogrzewanie gazowe według danych GUS wykorzystywane jest w ponad 62% domów. W wielu przypadkach paliwo gazowe dostarczane jest do niego z kolei ze specjalnych zbiorników, które mogą być dzierżawione lub zamontowane na własny koszt. Do głównych plusów tego typu ogrzewania zalicza się na przykład: wysoką efektywność grzewczą, zwłaszcza w sytuacji stosowania kotłów gazowych kondensacyjnych, niską awaryjność instalacji, samoobsługowość, prawie całkowity brak wpływu na otoczenie..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności