Strona główna » Gazownia Drzewica » Butle gazowe Drzewica

Butle gazowe Drzewica

Jak przewozić butle gazowe?

Przy zakupie butli gazowej warto zadbać dodatkowo o jej w pełni bezpieczny transport we właściwy sposób. W związku z tym butle gazowe do domu oraz turystyczne powinny być transportowane wyłącznie pionowo, zaworem skierowanym ku górze. Sama butla musi być z kolei chroniony przed przemieszczaniem się po wnętrzu pojazdu. Nie wolno natomiast przewozić butli gazowych w bagażnikach, gdyż podatne są one w nich na samoistne przemieszczanie się. Napełnione butle po przewiezieniu muszą być składowane w niezawilgoconym, pozbawionym bezpośredniego działania promieni słonecznych miejscu, w pozycji pionowej.

Czym różnią się butle gazowe turystyczne od standardowych?

Butle gazowe turystyczne od standardowych butli gazowych do domu różnią się przede wszystkim swoją pojemnością. Zazwyczaj oferowane są one w wersjach o wadze 2 kg, 3 kg lub 5 kg. Najpopularniejsze z nich to jednak butle turystyczne 5 kg, która mogą być używane zarówno do gotowania na kuchenkach turystycznych, jak i zapewniania ciepła pomieszczeń oraz kamperów za pomocą grzejnika na butle z gazem. Najczęściej turystyczne butle gazowe wypełniane są mieszanką propanu i butanu. Ich mała waga i wielkość ułatwia natomiast stosowanie ich podczas wakacji..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności