Strona główna » Gazownia Drezdenko » Gazy techniczne Drezdenko

Gazy techniczne Drezdenko

Jakie są klasy czystości gazów technicznych

Gazy techniczne są dostępne na rynku w wersjach o różnej klasie czystości. Do jej wskazania używane są z kolei procenty objętościowe czy też notacje punktowe. Klasy czystości gazu są wobec tego oznaczane za pomocą 2 cyfr oddzielonych kropką. Pierwsza z cyfr oznacza liczbę dziewiątek, a druga to ostatnia z cyfr wartości procentowej. Aktualnie istnieje sześć różnych klas czystości gazu. W związku z tym: klasa 5.0 wskazuje gazy techniczne o czystości równej 99,999%, klasa 4.0 określa gazy techniczne o czystości równej 99,99%, klasa 3.0 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,9%, klasa 2.7 wskazuje gazy techniczne o czystości wynoszącej 99,7%, klasa 2.0 określa gazy techniczne o najniższej czystości wynoszącej 99,9%.

Jakie wymagane oznaczenia powinny posiadać butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie butli z gazem technicznym poza jej kolorem jest bardzo istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Każde z nich powinny w związku z tym mieć wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także określają materiał z jakiego zostały wykonane. Poza tym na zbiorniku wykorzystywanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, wymogach spełnianych przez nią, dacie legalizacji, terminie wyprodukowania..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności