Strona główna » Gazownia Drawno » Gazy techniczne Drawno

Gazy techniczne Drawno

Jakie konieczne oznaczenia powinny mieć butle z gazem technicznym?

Poprawne oznakowanie zbiornika z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla spraw związanych z poprawnym wykonaniem ich przewozu i użytkowania. Każde z nich powinny wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także pozwalają zidentyfikować materiał z jakiego są wykonane. Poza tym na zbiorniku używanej do przechowywania gazów technicznych nie może również zabraknąć informacji o: wadze pustego zbiornika, dopuszczalnym ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, dacie wytworzenia.

Charakterystyka gazu technicznego CO2

Dwutlenek węgla jest jednym z najbardziej powszechnie używanych gazów technicznych, który w całkiem czystej postaci jest z kolei bezwonny, niepalny i bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład wytwarzania żywności i gaśnic ppoż. W chłodnictwie pozwala on natomiast zachować odpowiednio niskie temperatury. Z zastosowaniem CO2 produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności