Strona główna » Gazownia Dobrzany » Gazy techniczne Dobrzany

Gazy techniczne Dobrzany

Jakie wymagane oznaczenia muszą mieć butle z gazem technicznym?

Właściwe oznakowanie butli z gazem technicznym oprócz jej koloru jest niezwykle istotne dla kwestii związanych z poprawnym wykonaniem ich transportu oraz użytkowania. Wszystkie z nich muszą wobec tego posiadać wybite znaki, które wskazują producenta zbiornika, a także wskazują materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Dodatkowo na zbiorniku stosowanej do przechowywania gazów technicznych nie może też zabraknąć danych o: wadze pozbawionego gazu zbiornika, możliwym do zastosowania ciśnieniu roboczym, normach spełnianych przez nią, terminie legalizacji, terminie wytworzenia.

Cechy charakterystyczne gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najpowszechniej stosowanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei pozbawiony zapachu, niepalny oraz bezbarwny. Wykorzystywany jest on do na przykład produkcji żywności i środków ppoż. W chłodnictwie pozwala on natomiast utrzymać właściwie niskie temperatury. Z zastosowaniem dwutlenku węgla produkowany jest również suchy lód. Gaz techniczny CO2 uzyskiwany jest w procesie wypalania węglanów albo przemiany gazów..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności